راه و رسم ثبت شرکت
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
راه و رسم ثبت شرکت
نوشته شده در چهار شنبه 6 تير 1397
بازدید : 22
نویسنده : ali

قدم اول برای ثبت هر شرکتی پیدا کردن شریکی مناسب است.
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر و شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر اعضا لازمه. به یاد داشته باشید که مسئولیت شرکای شرکت با مسئولیت محدود تنها منحصر به میزان سهم الشرکه اونهاست و در مورد سهامداران سهامی خاص میزان مسئولیت شریک ربطی به میزان سرمایه او نداشته و به میزان کل سرمایه شرکت در مقابل اشخاص ثالث و بستانکاران مسئولیت خواهد داشت.
ضمن اینکه شریکی که سهم بیشتری در شرکت داره حق رأی بالاتری هم داره. بنابراین سعی کنید شریکی که مناسبات مالی و اخلاقی متناسبی با هم دارید انتخاب کنید. ضمن اینکه اعتماد و اطمینان بین شرکا نیز از مهمترین ویژگیهایی‌ست که بایستی برای انتخاب شریک خود در نظر داشته باشید. به خاطر داشته باشید که در طی فعالیت یک شرکت ممکن است فراز و نشیبها و اختلافات فراوانی پیش آید. و تنها اعتماد است که می‌تواند شما را از این فراز و نشیبها به سلامت به در ببرد.
نام مناسبی برای شرکت خود در نظر بگیرید.

موضوع و حیطه فعالیت خود را در نظر بگیرید!

لازم است وقتی اقدام به ثبت شرکتی می‌کنید بدانید دقیقا چه فعالیتی قرار است با آن انجام دهید.با مشورت با سایر شرکا چارچوب فعالیت خود را در نظر بگیرید تا در اساسنامه، اظهارنامه، شرکتنامه و مدارک لازم این چارچوب بر اساس تصمیم شرکا به طور کلی یا با ذکر جزئیات درج شود.

آدرس شرکت

برای ثبت هر شرکت از هر نوع لازم است آدرسی برای آن در نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید که اگر از آدرس منزل برای ثبت شرکت استفاده کنید، تا دو الی سه ماه بعد از ثبت و برای دریافت کد اقتصادی باید آن را تغییر دهید. بنابراین سعی کنید از ابتدا حتی المقدور مکانی برای شرکت در نظر گرفته و آدرس آن مکان را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایید.

سرمایه شرکت

میزان سرمایه هر شرکتی به نوعی اعتبار آن شرکت است.در حال حاضر حداقل سرمایه قانونی برای یک شرکت ۱ میلیون ریال است. با این حال سعی نمایید سرمایه را مبلغ واقعی‌تری در نظر بگیرید. واقعا در شرایط اقتصادی کنونی می‌توان با ۱۰۰ هزار تومان شرکتی راه اندازی کرد؟! ۱۰۰ هزار تومان هزینه خرید یک پرینتر برای شرکت هم نخواهد بود! به نظر می‌آید در شرایط فعلی حداقل سرمایه معقول برای یک شرکت ۱۰ میلیون تومان است. ضمن اینکه سرمایه شرکت قابل تغییر است و هر میزان سرمایه که در ابتدای ثبت در نظر گرفتید، بعدا با ثبت یک صورتجلسه قابل افزایش یا کاهش است.

سهامداران و اعضای هیأت مدیره

در مورد سمت اعضای هیأت مدیره و میزان سهم هر یک قبل از ثبت با شرکا توافق نمایید.

اساسنامه

بعد از مشخص کردن چارچوب اصلی شرکت در مواردی که ذکر شد لازم است اساسنامه، شرکتنامه و اظهارنامه شرکت بنا بر نوع شرکت تنظیم و توسط اعضا امضاء شود. پیشنهاد می‌شود برای پیشگیری از پیامدهای مالی و حقوقی در آینده تنظیم مدارک شرکت را به یک وکیل مجرب در امور ثبت شرکت سپرده و یا لااقل از یک وکیل مشاوره بگیرید.


مطالب مرتبط با این پست
.می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: